Ženy budou doplácet za svoje pohlaví.

Další diskriminace žen v přímém přenosu - jednotné pojistné!

Nejen na Českou republiku, ale i celou Evropskou unii se snese snaha o umělé vytvoření rovnoprávnosti mezi pohlavími. Tentokrát má podobu zvýšení pojistného u životního pojištění pro ženy. V rámci antidiskriminačního boje se totiž nově nebude pojistné pro ženy odvozovat od statistik, které doposud zcela jednoznačně „mluvily“ v jejich prospěch, ale bude existovat jednotné pojistné. Např. žena, 29 let, která doposud platí za pojištění 542,-Kč měsíčně*, zaplatí při sjednání té samé pojistky po 21. 12. 2012  o 209,- Kč měsíčně více, což činí rozdíl 38%. U některých pojišťoven však dojde k nárůstu až o 80%.  Otázka je, zda diskriminace neměla jít v tomto konkrétním případě zcela stranou? Muži a ženy jsou geneticky naprogramováni úplně jinak, ženy žijí déle a jsou mnohem odolnější vůči nemocem, mimo jiné i proto, aby mohly pečovat o potomstvo. Proč v tomto tedy hledat rovnoprávnost a ještě na to doplácet?

Nahlédněme do statistiky. 

"Pravděpodobnost úmrtí je u muže ve věkovém intervalu 18 - 75 let v průměru 2,4 krát vyšší, než u ženy. Například 26letý muž má pravděpodobnost, že se nedožije 27. narozenin, vyšší dokonce 3,7 násobně, než stejně stará žena," upřesňuje Renata Svobodová z České podnikatelské pojišťovny. Největší rozdíly v cenách pojištění nyní pojišťovny evidují právě u rizik, která mají statisticky nejvýznamnější rozdíly mezi pohlavími. Jsou to především rizika smrti, invalidity či závažných onemocnění.

Řešení

Milé ženy, taky máte pocit, že je to celé postavené na hlavu a namísto rovnoprávnosti se vám dostalo Danajského daru? Ať už jsou důvody a příčiny jakkoli nesmyslné, o výsledku je již rozhodnuto. Každopádně ženy mají do 1. 12. 2012 (obecný počátek životního pojištění je vždy k prvnímu dni v měsíci) poslední šanci uzavřít smlouvu na životní pojištění, které koresponduje se skutečností a v souladu se statistikami. Zkrátka stejně jako příroda zohledňuje rozdíly pohlaví. Jisté řešení tu však je. Stávající smlouvy a smlouvy uzavřené k výše uvedenému datu budou respektovat pojistné podmínky v době uzavření (ze zdroje pojišťovny Uniqa). Taktéž i následné změny v těchto smlouvách budou po Novém roce propočítávány ve prospěch žen, tedy férovou pojistnou matematikou, jako je tomu dnes před rokem 2013. Není moc na co čekat. Ty z Vás, které uvažují o pojištění, by neměly otálet. Pojistit se je výhodné a pojistit se za míň peněz je ještě výhodnější. O pojištění žen víme vše potřebné, neváhejte a obraťte se na nás - poradíme Vám.

*pojištění smrti 1.000.000,- Kč, trvalé následky úrazu až 2.500.000,- Kč, denní odškodné s progresí 400,- Kč, pobyt v nemocnici 300,- Kč. 

 

Kategorie: 

finPROGRES PARTNERS, s.r.o. © 2017 Všechna práva vyhrazena