Jste slušní? Pak získáte nejvyšší bonus.

„Důležitější“ je řidič

Téměř každá pojišťovna, mimo Kooperativy, dává na první místo řidiče, ne auto. Zajímá je řidič auta – jak je starý, z jakého je regionu, někdy i kolik má dětí. Jde o tzv. segmentaci, kterou v tomto roce výrazně prosazuje Wüstenrot. Naproti tomu Axa „dá“ plný bonus každému, kdo je starší 30ti let a zároveň v minulých 5ti letech nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Co to v praxi znamená? Řidič, který doposud vlastní auto neměl, řídil např. jen služební vozidlo, a dosáhl věku 30 let, získá stejný bonus jako ten, který si jej poctivě „vyjezdil“. Naproti tomu Česká pojišťovna přišla s garancí pevné ceny pojištění na další tři roky! Ta je zahrnuta ve variantě Exklusiv a můžete dokonce způsobit i škodu. Ale pozor: musí se jednat o škodu první!

Chytré technologie a dárky

Snadná správa pojistných smluv, nebo nahlášení dopravní nehody včetně vyplnění záznamu o dopravní nehodě, pomoc při podání první pomoci – to vše Vám dnes pojišťovny umožní díky chytrým telefonům. Stejně jako nácvik nebezpečných situací, což opět působí preventivně. Nesmíme se však nechat zmást. Ne vše je doopravdy tak jednoduché, jak to vypadá. Vyplnění záznamu o dopravní nehodě po telefonu je sice pohodlné, ale nic to nemění na tom, že toto hlášení musí vyplnit všichni účastníci a podepsat jej. Mezi pojišťovny, využívající chytré telefony, patří Česká pojišťovna, AXA, Kooperativa a do budoucna ji poskytne i UNIQA a ČPP. Hasičská vzájemná pojišťovna své klienty obdaruje hasícím sprejem.

SefeLINE

Nové autopojištění od UNIQA. Pojišťovna využívá systém čidel, která jsou umístěna v autě a slouží jako indikátor nárazu.  Dojde-li k dopravní nehodě, automaticky  upozornění operátory v pojišťovně. Ti zavolají majiteli vozu. Pokud jejich hovor nepřijme, povolají záchranné složky na místo, odkud budou přijímat signál GPS systému. Podobně tomu bude i v případě krádeže. Instalace tohoto zařízení přijde asi na 15.000,- Kč a jeho provoz zhruba na 4, až 6 tisíc ročně.

 

Kategorie: 

finPROGRES PARTNERS, s.r.o. © 2017 Všechna práva vyhrazena